Haber

Gümüşhane’de minibüs şoförü Afrikalı öğrencilere seslendi

Geçtiğimiz haftalarda Gümüşhane’de keçilere mey konseri verdiği görüntüleri sosyal medyada milyonlarca kez izlenen minibüs şoförü Engin Çelik, bu kez minibüsünde siyah Afrikalı öğrencilere mey çalıp onlara Gümüşhane türküsü söyletti. .

Kent merkezinde toplu taşıma güzergahında minibüs şoförlüğü yapan ve boş zamanlarında bal likörü oynayan Engin Çelik (43), o anların görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşmaya devam ediyor.

Aynı zamanda halk oyunları eğitmeni olan Çelik, geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Üniversitesi’nde okuyan siyahi öğrencilerden oluşan kalabalık bir grupla birlikte minibüse bindi. Şoförünü değiştirdi, her zaman yanında taşıdığı yemeği aldı ve öğrencilere Gümüşhane’nin keyifli türküsünü çaldı.

Bir türküyü de öğrenen Afrikalı öğrencilerin “Gümüşhane Güzelleri” türküsünü koro halinde söylediği o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, öğrencilerin türküyü temposu da gözden kaçmadı.

Bu görüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaşan Çelik, keçiyi öven videosunun toplamda 10 milyondan fazla izlendiğini hatırlatarak, “Keçi videosunu çok sayıda kişi izledi. En son baktığımda aşmıştı. 10 milyon. Bunu tüm hesaplarımızdan yayınladık ve çok sayıda kişiye ulaştı, bu benim için onurdur.” “Bir Gümüşhaneli olarak bunu tüm Türkiye’ye tanıtmaktan onur ve gurur duydum” dedi.

Afrikalı öğrencilerle yaşanan olayı anlatan Çelik, “Üniversiteden minibüsle şehir merkezine gelirken tesadüfen 10-15 kişilik Afrikalı öğrenci grubuna rastladım. Mey her zaman yanımdaydı ve hemen dışarı çıktım. Gümüşhane türküsünü çaldım onlara. Türküyü bilmedikleri için ben onlara bir şiir öğrettim. Ben çaldım, onlar da söyledi.” “Çok eğlendik. Daha sonra o arkadaşlarımı yüzüstü bırakmadım. Kale Deresi bölgesine geldik. Burada kemençe gösterisi yaptık. Onlar da çok mutlu oldu. Ben çok memnun oldum. Bu tür görüntüleri Gümüşhane’ye taşımaya devam ediyoruz” dedi.

Çelik’in anlatımında ayrıca ticari bir işletmede yerde yatan kediye müzik dinlettiği, kedinin de kuyruğunu sallayarak müziği dinlediği andaki görüntü de ilgi çekiyor. – GÜMÜŞHANE

aladaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu