Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abbas ve Netanyahu’yu ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı hafta içinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ayrı ayrı Türkiye’de ağırlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine ülkemize gelecek olan liderler, güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunacaklar. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 25 Temmuz 2023’te Türkiye’ye yapacağı ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirilecek resmi görüşmelerde Türkiye-Filistin ilişkileri, İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmeler ve diğer güncel bölgesel ve uluslararası meseleler ele alınacak. Türkiye ile dost ve kardeş Filistin Devleti arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılabilecek adımlar da toplantının gündeminde yer alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Temmuz 2023 tarihinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ülkemizde ağırlayacak. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye-İsrail ortasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek; İşbirliğini geliştirmek için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak.

Görüşmelerde, ikili çıkarların yanı sıra yeni bölgesel ve uluslararası sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunulması da öngörülüyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu