Ekonomi

Eksim Enerji’de Üst Kademe Değişikliği

Eksim Holding’in iştiraki olan Eksim Enerji’de üst düzey görev değişikliği gerçekleşti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Eksim Holding bünyesinde faaliyet gösteren yenilenebilir enerji şirketi Eksim Enerji’nin yeni CEO’su Arkın Akbay oldu.

Enerji sektörünün önde gelen firmalarında yöneticilik yapan Akbay, Ağustos ayı itibarıyla Eksim Holding Enerji Üretim Grup Başkanı ve Eksim Enerji Kıdemli Müdürü olarak göreve başladı.

Kariyerine Siemens Enerji’de başlayan Akbay, uzun yıllar Siemens Türkiye’de ulaşım ve mobilite çözümleri yöneticisi olarak çalıştı.

2010 yılında Turcas Petrol’de Enerji Projeleri Direktörlüğü görevini üstlenen ve 2016 yılında aynı şirkette Enerji ve Gayrimenkul Operasyonları Müdürü olarak atanan Akbay, son olarak Polat Holding’de Güç Segmenti Lideri ve 2014 yılında Polat Holding Üst Yöneticisi olmuştur. 2021.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Akbay, edindiği tecrübeyi şimdi Eksim Holding’in yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren şirketi Eksim Enerji’nin büyüme stratejileri ve gelecek vizyonu için kullanacaktır.

basiskelehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu